Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек направи полезна контрола с Пирин (Бл)

Марек изигра полезна контрола, макар да загуби с 1:4 от Пирин (Бл) на ст. „Христо Ботев“. Домакините благодариха на дупничани за това, че се отзоваха на поканата за проверка, въпреки малкото време за реакция.

През първото полувреме когато бе с почти титулярния си състав Марек стоеше доста прилично срещу съперника от „А“ група.

В 26-ата минута капитанът на Пирин (Бл) Красимир Станоев стреля, ударът му се отклони в тялото на защитника на гостите Румен Сандев, за да попадне в мрежата за 1:0. Две минути по-късно Станоев стреля силно, насочвайки топката под гредата, но вратарят Костадинов спаси с акробатичен плонж. Минута преди края на полувремето Иван Тасев бе изведен на добра позиция, но ударът му срещна страничната греда.

През втората част бяха извършени доста смени и си пролича по-доброто ниво на благоевградчани. В 58-ата минута Владимир Медвед се разписа за 2:0 с хубав удар с десния крак. В 72-ата минута младият Добромир Панчаревски намали разликата в резултата с нисък диагонален шут, след като бе изведен срещу вратаря Кирев – 2:1. Малко по-късно бе подмината дузпа за дупничани за спъване на новодошлия Божилов в наказателното поле на домакините. В 78-ата минута резултатът стана 3:1 с попадение на Любомир Тодоров и неразбирателство в защитата на гостите. В 85-ата минута Илкер Будинов отбеляза за крайното 4:1 с удар в близкия ъгъл.

Неприятното е, че с контузии напуснаха Венци Бенгюзов от Пирин (Бл) и капитанът на Марек Александър Близнаков.

Следващата контрола на тима от Дупница е на 28 януари, събота, с Рилски спортист.

Марек: Костадинов, Башлиев, Сандев, Стойнев, Михалков, Каймакански, Джаджаров, Гогов, Близнаков, Р. Йорданов, Ганчев (Янков, Ангелов, Тодоров, Костов, Калайджийски, Кючуков, В. Йорданов, Панчаревски, Владимиров, В. Георгиев, Божилов, К. Георгиев)