Марек остава непобеден у дома, чака баража за „А“ група

Марек направи равенство 0:0 у дома в последния кръг на Втора лига срещу Струмска слава и ще играе бараж за влизане в елита, след като завърши на трето място в крайното класиране. По същото време Септември София победи Черноморец Балчик, което означава, че и при победа дупничани щяха да останат трети.

А мачът на стадион „Бончук“ започна с три опасности пред вратата на Марек, но нападателите на Славата не уцелиха рамката. Първото хубаво положение за Марек дойде в 40-ата минута, когато Александър Близнаков стреля от воле в близкия ъгъл, но Драгомир Петков се намеси. През второто полувреме домакините заиграха по-смело напред. Най-чистата ситуация за дупничани бе в 70-ата минута, когато юношата Иван Златков намери в наказателното поле друг юноша – Християн Джаджаров, но ударът му бе неточен. Две минути по-късно Арнел Кадрич от Струмска слава изскочи по диагонала, но не намери целта. На отсрещната страна последваха два опасни шута на Джаджаров и Николай Ганчев, но над вратата и двубоят приключи без голове.

Така Марек удължи серията си без загуба на „Бончук“.

Баражът ще се играе на 30 май от 19 ч. срещу 14-ия в класирането на Първа лига, като елитният тим ще има домакинско предимство, след като срещата ще се проведе на неговия стадион.

Марек: Костадинов, Кавдански, Р. Йорданов, Стойнев, Илиев, Джаджаров (93-Живков), Близнаков, Иванов (90-Рибарски), Любомиров, Ганчев, Стефанов (49-Златков)