Марек пак се препъна срещу „армейците“, но няма да се отрази

Марек загуби изненадващо с 1:2 като гост на третия отбор на ЦСКА 1948. Срещу този съперник дупничани се препъват за втори път през сезона след равенството 1:1 на „Бончук“. Добрата новина за лидера в Група 1 на Югозападната Трета лига е, че тези два резултата въобще няма да имат значение за крайното класиране.

Двубоят в София започна с 32-минутно закъснение, след като домакините не бяха осигурили навреме съблекалня за гостуващия отбор на терена на НСА.

А макар и със забавяне срещата тръгна по перфектния за Марек начин. Тъкмо изтичаше първата минута, когато Николай Ганчев бе изведен сам срещу вратаря и с хубав шут го преодоля за 0:1. Домакините опитаха да отговорят и на два-три пъти стигнаха в опасна близост до вратата на дупничани, но Пламен Младенов бе на място. От своя страна гостите имаха възможност за втори гол. Ганчев и Даниел Гогов обаче не успяха да увеличат резултата до почивката.

След антракта Марек изглежда реши да поспести сили предвид натоварената програма и си изпати. Дупничани допуснаха обрат за две минути. В 71-ата 1:1 направи Бакалов с шут от воле след корнер. В 72-ата пък стана 2:1 благодарение на техничния удар на Бойчев.

В продължението Станислав Спасов от тима на младите „армейци“ бе изгонен с червен картон.

Въпреки поражението Марек остава първи в класирането на Група 1. Загубата няма да се отрази на точковия актив на дупничани за решителната част от сезона.

Марек: Младенов, Стойнев, Сандев, Башлиев (80-Михалков), Калайджийски (75-Каймакански), Илиев, Гогов, Иванов, Ганчев, Божилов (75-Владимиров), Р. Йорданов (60-Панчаревски)