Марек победи елитния Локомотив (Сф) като гост в „Надежда“

Марек спечели като гост на елитния Локомотив (Сф) с 2:1 в контролна среща, представяйки се на ниво като гост на стадиона на „червено-черните“ в столичния кв. „Надежда“.

Още във втората минута бе отсъдена дузпа за домакините след безмислено нарушение на вратаря Пламен Младенов в наказателното поле. От бялата точка 1:0 направи Митков. Марек обаче много бързо изравни. В 8-ата минута се разписа Николай Ганчев с ефектен удар след пас на Митко Илиев – 1:1. Десетина минути по-късно дупничани обърнаха до 1:2. Даниел Гогов вкара директно от пряк свободен удар от 30 метра с рикушет в горната греда, не оставяйки шансове на Александър Любенов на вратата на Локомотив (Сф). В 37-ата минута Марек можеше да покачи. Удар на Ганчев с глава мина обаче встрани след брилянтна атака на гостите.

В началото на второто полувреме защитата на Марек сбърка, но „железничарите“ не успяха да се възползват. Постепенно бяха извършени много смени в двата състава. В игра се появиха доста младоци, включително 13-годишен вратар за дупнишкия тим. По нищо не си пролича обаче кой е новак във Втора лига и кой отборът от елита. Така хората на Танчо Калпаков записаха първата си победа в подготовката.

За Марек втори мач от контролите игра защитникът Раиф Мурадов, за последно бил във Вихрен. За него треньорът Калпаков ще прецени дали да остане в отбора за новия сезон.

Следващата проверка за дупничани е на 28 юни срещу тима на футболистите без договори.

Марек: Младенов, Башлиев, Р. Йорданов, Мурадов, Каймакански, Илиев, Гогов, Иванов, Владимиров, Ганчев, Костов (Сандев, Михалков, В. Йорданов, Джаджаров, Божилов, Кючуков, Тренчев, Георгиев, Панчаревски, Кьосев, Крушовски)

Снимка: Спортал