Марек победи отбор от „А“ група в първата си контрола

Марек спечели първата си контрола това лято, надигравайки с 2:1 представителя на Първа лига – Локомотив София. В горещините на стадион „Бончук“ двубоя проследиха около 200 привърженици на домакините.

Първата възможност за гол бе за столичани. В 8-ата минута Стийв Траоре излезе сам срещу вратаря на Марек, ала Константин Костадинов отрази удара. При добавката стреля и Валентин Николов, но отново Костадинов се справи. В 22-ата минута Николай Ганчев се пребори с двама защитници на Локомотив и шутира, но уцели гредата.

Второто полувреме започна с гол за Марек. Юношата Валери Йорданов се разписа в 48-ата минута с удар от наказателното поле и рикошет в бранител – 1:0. В 55-ата минута новото попълнение на дупничани Александър Аспарухов отправи хубав удар, но топката премина встрани от вратата. Две минути по-късно същото стори и Траоре на отсрещната страна, но отново покрай целта. В 58-ата минута Николай Ганчев покачи на 2:0 с прецизно изпълнение по диагонала. В 69-ата минута Локомотив София намали резултата с невероятен гол със странична ножица. Разписа се Тейшера.

Към края на двубоя пък домакините се оказаха с почти изцяло юношески състав след извършените смени.

В игра за Марек не се появи капитанът Александър Близнаков, който е с контузия. От състава отсъстваше и Илия Димитров, което вероятно означава, че няма да остане в Дупница. На проби на „Бончук“ е защитникът Алекс Георгиев, за последно играл в третодивизионния Балкан Ботевград, минал и през елитния Локомотив Пловдив.

Марек: Костадинов, Башлиев, Р. Йорданов, Кавдански, Каймакански, Джаджаров, Иванов, Любомиров, В. Йорданов, Ганчев, Аспарухов (Младенов, Влахов, Георгиев, Стойчев, Наков, Рибарски, Златков, Стоянов, Г. Костов)