Марек превзе Сливница с 4 гола

Марек продължава с добрата си серия, надделявайки с 4:1 като гост на Сливнишки герой в първенството на Югозападната Трета лига.

От първата минута Марек започна да реди атаки към противниковата врата. Дупничани създадоха много работа за вратаря на домакините Димитър Симеонов, но ударите им бяха твърде анемични. Най-доброто положение за гол дойде в 20-ата минута. Тогава пропуск направи Георги Божилов, който от 2 метра не успя да преодолее Симеонов. Гостите продължиха да нападат и това даде ефект в 40-ата минута. За 0:1 се разписа Росен Йорданов след пробив на Калайджийски отдясно и шут по диагонала. Чак в края на полувремето Сливнишки герой погледна към вратата на Марек чрез бившия играч на дупничани Димитър Панталеев. Пламен Младенов обаче запази вратата си суха.

Второто полувреме започна по перфектния начин за гостите, след като в 47-ата минута на 0:2 покачи Любомиров с изключително техничен удар в далечния ъгъл. В 65-ата минута Героя можеше да намали, но греда удари Марио Петков. Все пак това се случи 8 минути по-късно. 1:2 направи Маринов, след като защитата на Марек проспа ситуация в наказаталното си поле. В 82-ата минута Ганчев излезе сам срещу вратаря, но вместо да реши всичко, стреля леко в ръцете на Симеонов. Точка на спора все пак сложи в 87-ата минута Стойнев, отбелязвайки за 1:3 след центриране на Близнаков. Дълбоко в добавеното време Марек дори покачи на 1:4. Точно дузпа изпълни Близнаков, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Така с 8-ата си поредна победа от 8 мача отборът от Дупница остава лидер в Югозападната Трета лига, група 1.

Марек: Младенов, Ангелов, Стойнев, Башлиев, Калайджийски, Близнаков, Илиев, Йорданов, Любомиров, Ганчев, Божилов (Кючуков, Димитров, Михалков, Влахов)