Марек пречупи Марица за нова победа

Марек измъкна победа с 1:0 над гостуващия Марица в среща от Втора лига, играна пред около 1000 зрители на стадион „Бончук“.

Първото чисто положение за домакините дойде в 19-ата минута, когато в рамките на броени секунди гредите спасиха Марица. Най-напред Николай Ганчев стреля по диагонала и уцели гредата, а след това от изключително близко разстояние с глава същото стори и Росен Йорданов. Следващият добър шанс за гол за Марек бе в 33-ата минута. Тогава след центриране от корнер Боян Стойнев би с глава, но опитният вратар Илия Николов отрази.

В началото на второто полувреме гостите опитаха няколко атаки. В 52-ата минута Веселин Марчев шутира над вратата след ъглов удар. Постепенно дупничани наложиха доста силен натиск и заградиха противника в собствената му половина. В 74-ата минута влезлият като смяна Любомир Костов би с глава, но защитник изби пред голлинията. В 82-ата минута бе и най-чистото положение за Марек. Отново Костов би с глава от малкото наказателно поле, но в ръцете на пловдивския страж. Така се стигна до 86-ата минута, когато Веселин Любомиров с майсторски удар опъна мрежата на Марица и дари 3-те точки за Марек.

Неприятното е, че Иван Колев от дупнишкия отбор излезе с контузия още в 11-ата минута на мача.

Марек: Костадинов, Кавдански, Р. Йорданов (46-Леви, 60-Костов), Каймакански, Башлиев, Илиев, Джаджаров (89-В. Йорданов), Иванов, Любомиров, Ганчев, Колев (11-Стойнев)