Марек приключи контролите с победа

Марек победи с 2:0 отбора на Пирин (ГД) в последната си шеста контролна среща от своята подготовка. Двата тима се срещнаха на ст. „Бончук“ седмица преди подновяването на първенството на Югозападната Трета лига.

Дупничани откриха резултата в 12-ата минута. Тогава в малкото наказателно поле Николай Ганчев между двама противникови защитници порази мрежата на гостите. До края на първата част домакините бяха тези, които атакуват и владеят повече топката. В края на полувремето бе отменен гол на Веселин Любомиров, заради вдигнат флаг за засада.

След почивката постепенно бяха подменени съставите и на двата тима. Пирин (ГД) опита да погледне към вратата на противника, като най-доброто им положение се откри в 65-ата минута пред Джунов. 5 минути преди изтичане на редовното време Росен Йорданов технично с глава покачи на 2:0, за да фиксира крайния резултат.

Следващата събота се подновява първенството на Югозападната Трета лига. Тимът на Марек е гост на Ботев (Ихтиман).

Марек: Костадинов, Стойнев, Башлиев, Сандев, Каймакански, Близнаков, Илиев, Иванов, Любомиров, Гогов, Ганчев (Младенов, Михалков, Ангелов, Кючуков, В. Йорданов, Панчаревски, Владимиров, Божилов, Р. Йорданов, Тодоров, К. Георгиев, В. Георгиев)