Марек радва с победа в Пловдив

Марек зарадва феновете си с нова победа във Втора лига. Тимът от Дупница спечели с 1:0 като гост на Марица в Пловдив.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Марек. В 13-ата минута опасният удар на Валери Домовчийски обаче не намери целта. Дупничани издебнаха своя момент. В 21-ата минута Ганчев откри при добавка след удар на Костов и неубедителна изява на вратаря Илия Николов – 0:1. Марек продължи да е по-активен. Любомир Костов засече с глава чудесно центриране от десния фланг, но ударът му премина над вратата. В 39-ата минута Даниел Гогов шутира с левия крак, но в обсега на стража.

Второто полувреме започна с удар на Веселин Марчев от фаул, който не затрудни Константин Костадинов. В 59-ата минута мощен шут на Марчев премина опасно близо до дясната греда. Оттук насетне Марица сериозно натисна в търсене на изравняването. Щерев би опасно в 69-ата минута, но Костадинов отрази. В 83-ата минута Милен Иванов от Марек пък бе близо до това да отбележи с техничен удар от фаул, но топката премина на сантиметри в аут. До края дупничани играха доста компактно и изтръгнаха 3-те точки от Пловдив.

В следващия кръг Марек е домакин на Спартак (Пл). Двубоят е в петък от 17 ч.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Иванов, Гогов (82-Гущеров), Любомиров (80-Мурадов), Ганчев, Костов (88-Божилов)