Марек с трета победа в контролите

Трета победа постигна отборът на Марек в зимните контроли. Лидерът в Югозападната Трета лига спечели с 3:0 срещу Пирин (Разлог) на ст. „Бончук“ в петата си проверка.

Дупничани откриха резултата в 30-ата минута, когато Христо Каймакански бе точен с фалцов удар от дистанция – 1:0. В самия край на първото полувреме домакините удвоиха. Николай Ганчев излезе сам срещу противниковия вратар и направи 2:0.

През втората част поетапно двамата старши треньори направиха редица промени в съставите си. Марек продължи с по-активната си игра. В 59-ата минута Росен Йорданов бе близо до гола, но ударът му с глава премина на сантиметри в аут. 6 минути по-късно пък Димитър Владимиров прехвърли вратаря на Пирин, но защитник изби от голлинията. Дупничани все пак покачиха резултата в 71-ата минута. Тогава Росен Йорданов бе точен отблизо, за да направи резултата класически.

Следващият контролен мач на Марек е в събота срещу отбора на Септември (Симитли).

Марек: Младенов, Башлиев, Сандев, Стойнев, Каймакански, Гогов, Илиев, Иванов, Божилов, Любомиров, Ганчев (Костадинов, Р. Йорданов, Михалков, Кючуков, Панчаревски, Джаджаров, В. Йорданов, Тодоров, Владимиров, В. Георгиев, Костов)