Марек си взе точка и в Русе, Стефан Милушев пак помага на отбора

Марек взе положителен резултат и от гостуването си на Дунав, завършвайки 0:0 на стадиона в Русе в среща от 11-ия кръг на Втора лига.

Първото полувреме премина почти без опасности пред двете врати. Най-смислената атака бе в актива на домакините малко преди почивката. В 44-ата минута Джан Хасан от много малък ъгъл уцели гредата.

През втората част Дунав опита натиск и на моменти създаде суматоха пред вратата на Марек. Най-добрата ситуация за гол за русенци дойде в 73-ата минута. Тогава удар на Симеон Вешев бе отразен от вратаря Константин Костадинов. Дупничани дочакаха своята възможност в 87-ата минута. Тогава след бърза контра много силен шут на Ганчев попадна в обсега на вратаря Дамянов. В крайна сметка като че ли закономерно срещата завърши при нулево равенство.

Направи впечатление и че на фланелките на Марек е поставено ново рекламно лого. То е на веригата магазини, собственост на бившия президент на клуба Стефан Милушев. По информация на largoto.bg той се е ангажирал да подпомогне отбора, което няма как да не радва феновете в Дупница.

Следващият мач на Марек от Втора лига е срещу ЦСКА 1948 II и е насрочен за неделя, 1 октомври, от 16 ч.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Иванов, Гущеров (92-Р. Йорданов), Гогов (71-Божилов), Ганчев, Костов (56-Мурадов)