Марек Юнион-Ивкони игра смело, но шампионът не му остави шанс

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (25:21, 25:17, 25:20) от Хебър в среща от петия кръг на първенството по волейбол. В собствената си зала дупничани играха смело срещу скъпата селекция на шампиона, но класата на пазарджиклии си каза думата.

Марек поддържаше интригата в първия и третия гейм, докато във втория родният първенец бе непоколебим. В края на третата част дори се стигна до спорна ситуация, която нажежи страстите сред публиката. Опитът все пак оказа своето влияние и играчите на Камило Плачи се поздравиха с чист успех, а националът Виктор Йосифов бе избран за MVP на двубоя.

Хебър изненадващо заема едва четвъртата позиция в таблицата с 9 точки (3 победи, 1 загуба). Волейболистите на Найден Найденов са десети с 3 точки (1 победа, 4 загуби).

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони гостува на Левски София на 11 ноември (петък) от 18 ч. Пазарджиклии пък се изправят срещу Берлин Рисайклинг в първата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.