Марек Юнион-Ивкони извън плейофите за титлата

Марек Юнион-Ивкони загуби гостуването си на Нефтохимик с 0:3 (15, 28, 14) в последния кръг от редовния сезон на волейболното първенство при мъжете и не успя да се класира за плейофите за титлата.

Дупничани изпуснаха шанса си във втората част в мача с бургазлии. Тогава играчите на Найден Найденов имаха геймбол, но не съумяха да затворят. От това се възползва класният отбор на Нефтохимик и в крайна сметка спечели чиста победа в три гейма.

По същото време Добруджа победи с 3:1 у дома аутсайдера Ботев (Луковит) и измести Марек от 8-ото място в крайното класиране. Така добричлии влязоха в зоната за плейофи и ще срещнат супер фаворита Хебър, който финишира първи в редовния сезон.

Марек Юнион-Ивкони пък, макар и извън първата осмица, изпраща по-скоро позитивен сезон, предвид изключително младия състав, с който разполага.