Марек Юнион-Ивкони изигра последния си мач в Дупница

Марек Юнион-Ивкони изигра последния си мач в Дупница, като в среща от 21-ия кръг на редовния сезон на Супер волей загуби с 1:3 (23, -20, 16, 24) от ЦСКА. Както е известно, от следващия сезон клубът ще бъде прекръстен на Локомотив Авиа и ще бъде преместен в Пловдив.

В първия гейм гостите от София доминираха и затвориха частта в своя полза за 0-1. Във втория гейм обаче Марек игра силно и изравни за 1-1. Третата част премина под диктовката на „червените“, които отново поведоха – 1-2. Четвъртият гейм бе най-драматичен. Дупничани дълго време имаха хубава преднина в резултата и нещата отиваха към тайбрек. ЦСКА обаче сътвори обрат в самия край и измъкна победата с 3-1.

След края на мача отборът на Марек Юнион-Ивкони емоционално се раздели с дупнишката публика. Играчите и треньорите дълго бяха аплодирани от своите фенове. Двама от волейболистите на ЦСКА – Тодор Вълчев и Мартин Божилов, които са шампиони с екипа на дупничани, пък облякоха специални фланелки с надпис „Един от Марек завинаги“.

В класирането ситуацията за Марек Юнион-Ивкони не стои добре. Дупнишкият тим е на 10-о място, а опасността да играе плейаут за оставане в елита е голяма. Всичко ще се реши в последния кръг, когато Марек гостува на Пирин Разлог, а 11-ият в таблицата Добруджа приема отслабения Хебър. Мачовете са на 16 март от 18 ч.