Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек Юнион-Ивкони отпадна от турнира за Купата

Марек Юнион-Ивкони отпадна на 1/8-финал от турнира за Купата на България по волейбол. Дупничани загубиха с 0:3 (17, 20, 19) като гост на Пирин (Рз) и остава да играят само в първенството.

В залата в Разлог и в трите гейма домакините бяха отборът, който търсеше победата и знаеше как да я постигне. В първата част Пирин (Рз) поведе с 5:2, а след това увеличи аванса си до 12:5. При 15:6 треньорът на Марек Найден Найденов бе принуден да вземе втория си таймаут. До края на гейма разложани нямаха проблеми и затвориха при 25:17. Втората част започна с игра точка за точка, но след 3 последователни елементарни грешки в полето на дупничани се стигна до 10:7. Домакините използваха инерцията и взеха гейма с 25:20 за 2-0. В самото начало на третата част Пирин (Рз) направи голям аванс и макар и с леки трудности в последствие спечели гейма с 25:19, а с това и мача с 3-0.

1/4-финалите от турнира за Купата ще се играят на 29 януари, събота, полуфиналите и финалите са на 30 и 31 януари (неделя и понеделник). Освен Пирин (Рз), място на ¼-финалите намериха още Дея Спорт, Левски София, Монтана, Хебър и Дунав.