Марек Юнион-Ивкони поизмъчи шампиона, но пак загуби на нула

Шеста загуба от шест мача допусна Марек Юнион-Ивкони, отстъпвайки с 0:3 (25:23, 29:27, 25:19) като гост на шампиона Нефтохимик. Двубоят от волейболното първенство при мъжете се игра в зала „Младост“ в Бургас.

Противно на логиката в първите два гейма дупничани бяха близо до успеха. Малко не им достигна обаче да спечелят сет в своя полза. В третата част доминацията на Нефтохимик бе явна и се стигна до чиста победа с 3:0.

За MVP бе отличен новото попълнение на бургазлии Бранимир Грозданов, който отбеляза 13 точки и бе втори по резултатност. Най-резултатен стана игралият и в Марек Венелин Кадънков с 15 точки. За съперника от Дупница Димитър Дулчев записа 12 точки, 10 добави Иван Тасев.

Бургазлии са четвърти във временното класиране с 9 точки след 3 победи и една загуба. Момчетата на Найден Найденов са на 11-а позиция без спечелена точка и геймово съотношение 1:18.

В следващия кръг Нефтохимик среща Левски София на 27 ноември (понеделник) от 19 ч. За Марек Юнион-Ивкони пък се отваря възможност за първа победа. В Дупница пристига новакът Раковски (Севлиево). Мачът е на 26 ноември от 18 ч.