Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Момиче от Сапарева баня спечели медал за България на Световното по биатлон

18-годишната биатлонистка Валентина Димитрова от Сапарева баня се окичи с медал от Световно първенство.

Българската щафета на 3х6 км. при девойките ст. възраст спечели бронз на младежкото Световно първенство в Солт Лейк Сити (САЩ).

Валентина Димитрова, Стефани Йолова и Лора Христова използваха само 5 допълнителни патрона и финишираха на +1:42.6 минута от победителите от Италия. На второ място се класира щафетата на Германия, информират от БФБ.

Това е втори голям успех за нашите състезатели на Световното първенство в САЩ, след като Благой Тодев спечели сребърен медал в преследването на 12.5км.

Щaфетата при девойките ст. възраст сложи край на българското участие на шампионата.

Утре стартира осмият кръг от Световната купа по биатлон, който ще се проведе в Контиолахти (Финландия).

Валентина Димитрова е възпитаничка на треньора Илиян Пенев в клуба в Сапарева баня, а интересното за нея е, че е сестра на футболиста на Марек Симеон Димитров. Нападателят с прозвище Симба пък е определян като един от най-големите таланти на дупнишкия отбор. Той получава все повече шансове за изява в първенството на Втора лига.