От Марек: Бяхме по-мотивирани, по-агресивни, по-можещи

Старши треньорът на Марек Танчо Калпаков даде мнение след победата с 2:1 над Добруджа.

„Марек е силен в такива мачове. Това беше един важен мач, една голяма стъпка. Емоцията надделя – без много футболни достойнства. Беше битка на характер и на желание. Това е нещото, с което ние се славим – бяхме малко по-мотивирани, по-агресивни и малко по-можещи, според мен. Добре е когато има напрежение. Нашия отбор го храни напрежението. Момчетата се мобилизират от предизвикателствата, трябва им заряд и емоция. За пореден мач показаха характер. За тези 2 години, в които съм тук, отборът показва уникално постоянство. Нормално е да имаме и слаби мачове. Но за недобрите игри момчетата не могат да бъдат упреквани и да бъдат обвинявани, че са дали мачовете. Знам, че това никога не се е случвало тук. Лошите игри може би са плод на умора. Цял сезон играем с 10-12 души. Но виждате, че сега се „сбиха“ с отбор с доста известни имена“, коментира Калпаков.

„Казах им на полувремето, че е време съдбата да ни го върне и да имаме и късмет. Все още се целим в голямото и искаме да минат и последните два мача и тогава да направим анализ. Сега шапки долу за момчетата! Ако може да продължаваме така – и с късмет, и с желание, и с характер“, допълни треньорът.

В началото на сезона целите бяха да не изпаднем. Но още от ден първи момчетата дали на майтап, дали бяха уверени, но казаха, че ще играем минимум бараж“, каза още Танчо Калпаков.

„Можем само да благодарим на хората, които милеят и подкрепят Марек. Те са една важна част през целия сезон. На миналото гостуване дойдоха доста хора, за съжаление там ги разочаровахме. Радваме се, когато хората ни подкрепят!“, завърши наставникът.

Тодор Киселичков, старши треньор на Добруджа: Марек го добута до 2:1, лежаха, търкаляха се

„Марек излязоха доста агресивно. Не успяхме да отговорим по този начин. Имахме желание, говорихме си, знаехме какво ще се случи. Категорично не мога да кажа, че Марек ни надигра. Ние си вкарахме сами два гола. При 0:0 имахме 1000-процентово положение, което не успяхме да реализираме. Марек си добутаха мача до 2:1, лежаха, търкаляха се – има го и това нещо във футбола. Второто полувреме ние не можахме да създадем футболни аргументи, за да им отбележим гол. Не мога да опиша головете, които получаваме за пореден мач.

Преди мача не усетих да има кой знае какво напрежение. На мен ми се искаше да стоим по-различно на игрището. Ние знаехме, че Марек играят така агресивно във всеки един мач – без значение дали у дома или навън. Това е един отбор, в който момчетата се раздават, от доста време са заедно. Имат добър колектив. Явно резултатите им до някаква степен се дължат и на това. Но има и футболни аргументи в мача. Ако е само агресия, има бойни спортове… Във футбола към желанието и мотивацията трябва да имаш и футболни аргументи. Ние второто полувреме нямахме. Аз не видях ние да сме надиграни, бяхме надлежани – доста повече полежаха от нас. Но това е част от играта.

Добруджа категорично след време ще бъде в „А“ група. Аз съм убеден в това нещо. Клубът се развива. Прави се нова затревяване. Има проект стадионът да се модернизира. Добруджа ще върви напред“, коментира пред largoto.bg наставникът на гостите Тодор Киселичков.