От Марек: Видяхме, че можем да излезем от трудна ситуация

Старши треньорът на Марек Танчо Калпаков отчете, че отборът му се измъкнал от трудна ситуация, губейки 0:1 от Ботев (Ихт) още във втората минута. През второто полувреме дупничани обърнаха резултата до 3:1.

„Допуснахме неточност, от която гостите поведоха, но оттам нататък нашият отбор доминираше до края на мача. След като свърши положително срещата, всичко е наред. Видя се, че имаше умора, а може би и нотка на подценяване. Футболистите ни са в подем, получават им се нещата. Голът им наруши ритъма, но не спряха да си вярват до последната минута. Бяхме настойчиви и заслужено победихме. Момчетата са със силни характери, искат да побеждават. Изпуснахме доста положения, но дойдоха и ситуациите, от които вкарахме. Видяхме, че отборът може да излезе от трудна ситуация. Трябва да минем и през такива мачове, за да се калим“, коментира Калпаков.

„Заради отсъствието на контузения Милен Иванов трябваше да направим някои ротации в състава. Влезе Росен Йорданов в нападение, хубаво е да имаш играчи, които да бъдат използвани на различни позиции“, допълни треньорът на Марек.

Наставникът на Ботев (Ихт) Валери Свиленов видя проблем в психиката на по-неопитните му играчи.

Валери Свиленов, снимки: largoto.bg

„Влязохме много добре в мача. Това, което искахме ни се получи в началото на двубоя. Бяхме дошли да играем на контраатаки, прибрано в нашата половина и да си чакаме момента. Той дойде много рано – още във втората минута. Но след това не успяхме да запазим резултата. Има доста футбол в нашия отбор, но и доста младост. Това наклонява везните понякога, както в мача с Марек. Някои от младите поддадоха, не издържаха първо физически, а след това психически. От там ни дойдоха пробойните и ситуациите за отбора на Марек. Мога само да ги поздравя. До последно си търсеха гола. Въпрос на време беше първият гол да падне и оттам нататък вече психиката на младите не издържа. Направихме и принудително смени. Те оказаха влияние, защото излязоха основни по-опитни футболисти. Мисля, че беше и чист червен картон срещу Рангел Игнатов. Но съдията не искам да го коментирам… безобразно безобразие. Целта ни е да влезем в първата петица“, заяви Валери Свиленов.