Пратиха международен съдия за първия мач на Марек

Елитна съдийска тройка ще ръководи първия мач на Марек за сезона в Югозападната Трета лига. За главен арбитър на двубоя с Чавдар (Етр) в събота е назначен Георги Димитров от София. Димитров е 10-ти в ранглистата на реферите у нас и свири срещи от Първа професионална лига.

Като първи асистент арбитър наряд е получил Иво Колев, който е със статут на международен помощник съдия (FIFA AR). Втори асистент ще бъде Драгомир Милев също от София. Милев също е част от ранглистата на Първа лига.

Мачът Марек – Чавдар (Етр) е тази събота (13 август) от 18 ч. на ст. „Бончук“ в Дупница.

В изминалата сряда пък етрополци имаха мач от турнира за Купата на България. На своя стадион Чавдар отстрани с победа с 3:1 Балкан (Ботевград). За домакините се разписаха Стефан Аличков (65), Георги Маджаров (69) и Стоян Сотиров (90+2). Попадението за ботевградчани бе дело на Калоян Бонев в 77-ата минута. В този сблъсък треньорът на етрополци Йордан Юруков запази някои от титулярите си за срещата с Марек.